Sztuczna trawa na balkonie – wszystkie plusy i pielęgnacja

Sztuczna trawa na balkonie to idealny pomysł, jeżeli chodzi o wykończenie posadzki. Nie dość, że jest miła dla stopy i oka, to w dodatku odporna na działanie czynników atmosferycznych. Jakie plusy, a jakie minusy ma sztuczna trawa na balkon?

Sztuczna trawa na balkonie – plusy

Jest to rodzaj wykładziny, który wyglądem trudno odróżnić od prawdziwej trawy. Jednocześnie posiada sporo zalet, jakich trawa naturalna nie posiada:

  • Możemy ją umieścić na tarasie lub balkonie, czego nie jesteśmy wstanie zrobić ze zwykłym trawnikiem
  • Jest odporna na działanie promieni UV, przez co nie zmieni koloru ani nie płowieje
  • Bardzo dobrze radzi sobie z deszczem, co powoduję, iż nie będziemy mieli błota zamiast trawnika
  • Jest odporna na mróz i wycieranie
  • Nie wymaga ona podlewania ani zasypywania piaskiem
  • Jest ona przyjemna i miękka w dotyku

Sztuczna trawa – tworzywo

Taka trawa produkowana jest z tworzywa sztucznego, przez co ma odpowiednie właściwości odporne na działanie czynników atmosferycznych. Co ciekawe, tworzy się ją przy pomocy krosen, które są wykorzystywane także przy produkcji dywanów. Posiadają one różne przebarwienia i kształt, co powoduję, iż wyglądem mogą przypominać zarówno wypielęgnowany trawnik jak i ten rosnący na łąkach.

Pielęgnacja

Sztuczna trawa nie wymaga zbytnio specjalistycznej pielęgnacji. Jest ona bardzo prosta w utrzymaniu, ponieważ wystarczy co jakiś czas odkurzyć ją za pomocą odkurzacza ogrodowego i wody. Dzięki takiemu zabiegowi, zachowa ona swój nienaganny wygląd na o wiele dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *