Skąd wziąć rośliny za darmo?

Istnieje kilka sposobów na to, aby nie płacić za rośliny do naszego ogródka. Musisz się trochę postarać i zagospodarować nieco czasu, ale efekt będzie świetny.

rośliny za darmo czerwone

Wymieniaj się sadzonkami i nasionami z innymi za darmo

Rośliny za darmo można uzyskać bardzo łatwo. Przeważnie zostanie nam nadmiar nasion, ale zamiast je wyrzucać wymień się np. z sąsiadem czy znajomym. Dołącz również do grup na Facebooku zrzeszających właśnie takich ludzi. Użytkownicy chętnie wymieniają się, spotykają, ale nawet wysyłają pocztą nasiona.

Rośliny rosną za darmo na polach i łąkach

Weź swojego psa lub dziewczynę i idźcie na spacer. Przy drogach, oraz na łąkach i polach znajdziesz wiele kwiatów i roślin dziko rosnących. Przykładami roślin, które możesz zebrać i użyć są np. krwawnik, rumianek, ale też nawłoć. Mogą się idealnie wpasować akurat do twojego ogrodu.

nasionka

Pamiętaj, że twoje rośliny też dają za darmo nasiona

Zbieraj nasiona z roślin w twoim ogródku. Możesz zająć się rozmnażaniem roślin, aby mieć z nich jeszcze więcej nasion, ale nie musisz ich kupować. Rozmnażanie nie jest trudnym procederem. Często wystarczy rozsypać nasiona, albo wetknąć gałązkę w glebę.

Portale społecznościowe

Istnieje dużo portali społecznościowych (nie tylko Facebook), na których ludzie ogłaszają się, że chcą oddać lub się wymienić nasionami, ale nawet często samymi roślinami. Zajrzyj np. na olx czy gumtree.

polne

Za darmo znaleźć można rośliny w kontenerach

Kontenery i śmietniki to raj dla flory. Przy okazji wiosennych i jesiennych porządków, ludzie często wyrzucają kwiaty i rośliny. To idealna okazja dla nas, czyli łowców okazji. Podczas spaceru czy przechadzki można po prostu zwrócić uwagę, czy w śmietnikach nie leżą jakieś ciekawe okazy. Przeważnie nie trafią nam się zbyt zdrowe i okazałe rośliny, ale niektóre są do odratowania.

Pytaj o rośliny do wyrzucenia w sklepach, a dostaniesz je za darmo

Często sklepy wyrzucają rośliny, które już nie nadają się na wystawę, ponieważ nikt ich nie kupi. Zdarza się, że są po prostu podwiędnięte lub lekko zaniedbane. Dostaniesz je za darmo, lub za symboliczną opłatą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *