Podłoga w łazience – czy tylko płytki?

Materiał z którego wykonana jest podłoga powinien być odporny na wilgoć, ścieranie, uwagę także zwraca się na jego twardość no i oczywiście na to jak wygląda i czy na pewno pasuje do całości. Najczęściej używane są płytki, ale czy tylko nimi można wykonać podłożę łazienki, czy są może jakieś inne tworzywa?


Drewno

Na pierwszy surowiec idzie drewno. Jest materiałem naturalnym, należy więc pamiętać, że reaguje na zmianę temperatury czy wilgotności. Aby nie trzeba było za szybko zmieniać podłogi, należy wybrać rodzaj drewna który będzie do tego przystosowany. Jeśli chodzi o argumenty które przemawiały by za wyborem tego materiału to ma dużą zaletę, a mianowicie jest cieplejsze od zimnych płytek. Jeśli chodzi o kolorystykę to na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.


Kamień

Drugą opcją jest kamień. Odpowiednio dobrany sprawi, że łazienka będzie ładna i gustowna. Jest niestety zimny i śliski, więc konieczne może być użycie dywaników. Należy go też odpowiednio konserwować. Impregnacja powinna być przeprowadzana dwa razy w roku i wynajmuje się do tego celu fachowców. Trzeba go też pielęgnować i zabezpieczać.


Beton

Konkretnie beton polerowany. Ma wiele zalet takich jak odporność na wodę i zarysowania,wytrzymałość, rozświetla pomieszczenie, także nie brudzi się za bardzo. Odpowiednio zaimpregnowany staje się wodoodporny. Jeśli łazienka jest odpowiednio zaaranżowana, całość będzie wyglądała bardzo gustownie.


Wykładzina

Ostatnim materiałem jest wykładzina. Jest najtańsza spośród wszystkich wymienionych. Można ją także spokojnie położyć samemu, ponieważ nie sprawi to nikomu większych trudności. Nie posiada także żadnych fug. Należy jednak pamiętać, że jeśli spadnie na nią np. coś ostrego, wykładzina może ulec uszkodzeniu. Jest to niestety duży minus, takiego rozwiązania.


Podsumowanie

Od podłogi w łazience zależy bardzo dużo. Może sprawić że stanie się gustowna i elegancka, ale może też być w drugą stronę i zepsuje cały wygląd. Powinno się też zwracać uwagę na właściwości jakie mają poszczególne tworzywa. Dobrze dobrany materiał sprawi, że podłoże będzie służyło spokojnie na kilka dobrych

Jeden komentarz do “Podłoga w łazience – czy tylko płytki?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *