Okna drewniane – zalety

Drewno to szlachetny surowiec, który coraz częściej jest wykorzystywany do wyposażenia naszych domów. Warto też dodać, iż podłogi, drzwi i okna drewniane nigdy nie wyjdą z mody.

Wady okien plastikowych

Gdy na rynku pojawiły się okna plastikowe, mogło się wydawać, że drewniane konstrukcje odejdą w zapomnienie. Ich odpowiedniki były trwałe, szczelne i łatwe w utrzymaniu czystości. Dopiero po czasie, stało się zrozumiałym, że nie są idealne. Szczelność, czyli ich największa zaleta, okazała się być wadą, która powodowała, iż w pomieszczeniach mogła pojawiać się wilgoć. Dodatkowo południowa część elewacji, w której były zamontowane okna, wypaczała się od gorąca. W obecnej chwili, dzięki rozwojowi technologii, produkowane okna plastikowe są coraz bardziej funkcjonalne i trwałe, pomimo to coraz częściej w użyciu pojawiają się ponownie okna drewniane.

Klasa i funkcjonalność okien drewnianych

Okna drewniane, które są wykonane z doskonałej jakości surowca, dopracowane w najmniejszych szczegółach, a do tego świetnie wykończone, to aktualnie najwyższy stopień stolarki okiennej. Odbiorcami takich okien są ludzie zamożni i wymagający, z czego zdają sobie sprawę producenci, którzy wytwarzają okna niczym nie przypominające tych, które uszczelniały nasze babcie. Nowoczesne drewniane okna są szczelne, a przy tym oddychające; estetyczne i komponujące się z innymi elementami wystroju domu, dzięki czemu to produkty najwyższej klasy. Współczesne modele są nie do pobicia przez jakikolwiek inny produkt wykonany z tworzywa stycznego lub aluminium. Z tych powodów ceny okien drewnianych cały czas idą w górę, jednak to nie odstrasza nabywców, którzy doceniają piękno, tego szlachetnego materiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *