Ogród dla początkujących

Każdy pasjonat natury chciałby posiadać swoją zieloną strefę. Jednak problemy takie jak, brak środków i czasu, aktywnie blokują nasze ambicje. Z naszymi poradami staniesz się na tyle zdolnym ogrodnikiem, że nawet o nich nie pomyślisz.

kwiatuszki

Plan na ogród. Dla początkujących to podstawa

Ogród dla początkujących nie musi być wielkim wyzwaniem, więc przysiądź na chwilę i zastanów się. Czym tak na prawdę ma być twój ogród, ale trudno na początku stworzyć ogród idealny, który spełniał, by wszystkie wymarzone funkcje. Twoim marzeniem jest zapewnienie dzieciom miejsca do zabawy na świeżym powietrzu, a może jako florysta chcesz podziwiać morze pięknych kwiatów. Przemyśl dokładnie wszystkie aspekty, które mają znaleźć się w twojej oazie spokoju.

Pierwszy sezon

Jeżeli dopiero zacząłeś prace z ogródkiem, lub w gorszym przypadku dopiero zakupiłeś dom z ogrodem, to nie oczekuj na początku zbyt wiele. Pośpiech będzie tutaj niewskazany, ponieważ ziemia leżąca aktualnie w twoim ogrodzie, może skrywać ogrodowe pomysły poprzedników. Istnieją rośliny wieloletnie, które choć teraz są niewidoczne, mogą skutecznie zniszczyć twoją wizję, gdy wyrosną w niespodziewanym momencie, a tego byśmy przecież nie chcieli.

ogród dla początkujących sadzenie

Ile czasu zajmuje ogród dla początkujących

Musisz dobrze zaplanować i rozłożyć w czasie obowiązki i zadania. Przemyśl co możesz zrobić sam, a do czego musisz poprosić o pomoc. Oczywiście, wykonanie samemu sprawia największą radość, ale niestety nie wszystko da się zrobić samodzielnie. Z pomocą na pewno przyjdą Ci sąsiedzi i bliscy.

Zajrzyj na naszego Facebooka !

Warunki klimatyczne w twoim ogrodzie

Nie spodziewał byś się, ale w jednym kraju może być wiele stref klimatycznych. Zgłoś się do najbliższego centrum ogrodniczego, ale możesz też zapytać zorientowanego ogrodnika. Ważne rzeczy, o które musisz pytać to okres wegetacji, jaki jest klimat i rodzaj występującej gleby. Kupując rośliny bez zastanowienia i po prostu sadząc, w nieprzygotowanym ogrodzie, mogą okazać się nietrafioną inwestycją.

doniczki

Połącz swój ogród. Dla początkujących to najtrudniejsze

Gdy już wszystko przygotujesz, przemyśl rośliny, które planujesz posadzić w taki sposób, aby zachodziły na siebie okresami kwitnienia. Pozwoli Ci to przedłużyć sezon i dłużej twój ogród będzie piękny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *