Nie pomyślałbyś o posprzątaniu tych 7 miejsc

Wszystko odkładamy na kiedyś, nie może być tak też ze sprzątaniem. Niektórzy mają ferie lub przerwę w sesji, inni wzięli urlop by pobyć z dziećmi, gdy mają wolne. To świetny czas na to, aby naszykować środki czystości oraz ulubioną muzykę i wziąć się za sprzątanie. Nie pomyślałbyś, że każdy kto sprząta w swoim domu ma jakiś większy lub mniejszy plan sprzątania. Uzupełnimy je o miejsca o których byś nie pomyślał.

nie pomyślałbyś odkurzacz

Zacznijmy od szafy

Nie pomyślałbyś, że będziemy się niedługo żegnać z zimą na dobre kilka miesięcy. Ciepłolubni krzykną „W końcu!”, a zimowe marki będą musiały poczekać. Trzeba pomyśleć o schowaniu wszystkich ciepłych rzeczy wyciągniętych na zimę. Podczas przeczesywania zbiorów, na pewno znajdziesz kilka zapomnianych, ale świetnych kreacji na cieplejszy okres. Zetrzyj kurz z półek i pomyśl o wrzuceniu torebki zapachowej na jedną z półek, albo powieś na wieszaku. Przez zastosowanie takiego tricku, za każdym razem, gdy zajrzysz do szafy powita Cię świeży zapach.

Nie pomyślałbyś o szafkach kuchennych

To nie jest zależne od tego ile gotujesz, aby kurz i osad znalazł się na twoich szafkach w szybkim tempie. Dobrze, żebyś pomyślał i o nie zadbał. Nie pomyślałbyś co mogą skrywać czasem wnętrza twoich szafek. Zdarza się znaleźć zapomniane pyszne przekąski. Sprawdź czy twoje zapasy, które gromadzisz w szafkach, są nadal zdatne do spożycia. Dzięki temu znajdzie się miejsce na nowe smakowite skarby.

szafka kuchenna

Okna zwierciadłem domu

Miło jest widzieć, że szyby lśnią i nie ma na nich żadnych zabrudzeń. Sposób na taki efekt możesz znaleźć w naszym innym artykule. Nie pomyślałbyś, że mycie okien to nie jest czasochłonny okres, a efekt na pewno będzie warty chwili pracy. Przy oknach musisz pamiętać również o firanach i zasłonach, aby po upraniu całe mieszkanie przyjemnie świeżo pachniało. W końcu to jedne z większych pochłaniaczy kurzu, wypierz je!

Nie zapomnij zajrzeć pod łóżko

Jako dzieci unikamy tego miejsca, w strachu przed złymi potworami. Nie pomyślałbyś jak wielkim skarbcem kurzu, kolczyków, skarpetek i innych znalezisk ono jest. Kiepsko się musi spać z myślą, że pod nami jest dodatkowe składowisko brudu. Od czasu do czasu warto zajrzeć podnieść łóżko i pod nie zajrzeć. Odkurz i umyj gruntownie podłogę, a w nagrodę dostaniesz radość ze znalezionych tam rzeczy.

łóżko do góry

Poduszki – nie pomyślałbyś o ich odświeżeniu

Może nigdy byś o tym nie pomyślał, ale poduszki też należy uprać. Jeżeli boisz się, że je zniszczysz, po prostu zanieś je do pralni. Szczególnie ważne jest dbanie o ten aspekt naszych wnętrz, jeżeli posiadamy pupile. Te rzeczy po prostu brudzą się wtedy dużo szybciej. Osiada na nich wiele sierści, którą gubią nasze zwierzaki.

Sprzątanie lodówki?

Nikt nie lubi zajęcia, jakim jest mycie lodówki, ponieważ wymaga czasu. Nie pomyślałbyś, że trzeba robić to regularnie od czasu do czasu, by nasze jedzenie lepiej zachowywało świeżość. Zorientuj się, czy wszystkie produktu w niej trzymane, mają dobrą datę ważności. Usuwając stare i niepotrzebne rzeczy, zrobisz miejsce na coś zdrowego, np owoce i świeże warzywa.

lodówka nie pomyślałbyś

Składzik na narzędzia – nie pomyślałbyś jak często o nim myślisz

Za każdym razem, gdy w pośpiechu musimy odłożyć niepotrzebną rzecz trzymaną w ręce, wrzucamy ją odruchowo do składziku. Poukładaj, posegreguj, sprawdź czy nadal jest Ci to potrzebne. W taki sposób zyskasz kolejną przestrzeń na nowe rzeczy oraz pozbędziesz się starych, nieużywanych

Gdy to czytasz brzmi pewnie jak dużo ciężkiej pracy? Jeden dzień poświęcony na takie odświeżenie, zapewni dużo czasu w milszej i czystszej atmosferze. Po więcej świetnych pomysłów zapraszam na naszego Facebooka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *