Moskitiery – ochrona przed nieproszonymi gośćmi w domu

Wiosna – pora roku, podczas której dokuczliwe owady budzą się do życia. Niekoniecznie chcemy gościć je w naszym domu. Istnieje świetny sposób na zminimalizowanie takich wizyt – a przy tym zyskanie możliwości swobodnego otwierania okna o każdej porze dnia i nocy.

Wprowadzenie do moskitier

Czym właściwie jest moskitiera? Jest to cienka siatka z drobnymi oczkami, która uniemożliwia przedostanie się do wnętrza naszego domu owadom. Dużą jej zaletą jest to, że nie musimy używać żadnych środków chemicznych w celu pozbycia się owadów, przez co nie musimy ich zabijać. Moskitiera jest bezpieczna dla środowiska i nie rzuca się w oczy. Można nawet zabezpieczyć nią cały dom.

Rodzaje moskitier

Istnieje kilka sposobów na montaż moskitier. Najprostsze w montażu są te przyczepiane do ram okiennych za pomocą rzepów lub haczyków, jednakże utrudniają mycie szyb od zewnątrz. Są one jednak bardzo tanie i stosowane najbardziej powszechnie.

Niewiele więcej zapłacimy za moskitierę montowaną na specjalnej ramie mocowanej później do okna. Model taki musi być dobrze dopasowany do wymiarów okna. Plusem takiej moskitiery jest trwałość, nawet po wielokrotnym montażu i demontażu.

Droższym wyborem może być moskitiera rozwijana. Przypomina funkcjonalnością roletę. Przylega idealnie do okna i nie utrudnia czyszczenia szyb, ponieważ można zwinąć ją w każdej chwili.

Moskitiery na drzwi

W ochronie domu przed owadami można pójść o krok dalej, i oprócz okien zabezpieczyć również drzwi – na przykład te prowadzące na balkon lub taras. Kilka dostępnych rodzajów obejmuje modele otwierane, plisowane lub zawieszane. Moskitiery zawieszane są obciążone magnesem lub ciężarkiem i cechują się łatwością montażu, jednak mogą zwinąć się przy mocniejszym podmuchu wiatru. Moskitiery otwierane posiadają zawiasy i montuje się je na ramce, a plisowane oprócz ramki można przesuwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *