Które rolety okienne sprawdzają się najlepiej?

Ochrona przed słońcem upalnego lata, zatrzymywanie ciepła zimą, doskonała alternatywa dla żaluzji i zasłon. Nowoczesne i praktyczne rolety są jednym z ważniejszych elementów dekoracji domu. Jak wybrać rolety najlepsze rolety okienne i które modele sprawdzają się najlepiej?

Jak wybrać rolety okienne?

Rolety są jednym z najpopularniejszych sposobów dekoracji okien. Są łatwe w montażu oraz posiadają szeroki wybór, pozwalający na dopasowanie rolet do okien o różnych kształtach. Rolety są rozwiązaniem na kilka lat, dlatego wybierając odpowiedni model, powinniśmy wziąć pod uwagę kwestie zarówno estetyczne, jak i praktyczne.

Rolety dzień – noc

Rolety dzień – noc coraz bardziej zyskują na popularności. Składają się ze specjalnych, zaciemniających i prześwitujących pasów, pokrytych materiałową tkaniną. Budowa tych rolet umożliwia na regulowanie stopnia zaciemnienia pomieszczenia. Niemożliwe jest jednak pełne zaciemnienie.

Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne są najlepszym wyborem, jeżeli posiadamy własny dom. Chronią przed spojrzeniami sąsiadów i przechodniów oraz wyciszają hałas z ulicy o kilka decybeli. Rolety zewnętrzne obniżają koszty ogrzewania domu, a w przypadku upałów zapewniają przyjemny chłód.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie są doskonałym wyborem dla tych osób, które mocno cenią sobie estetykę. Modele można montować do ściany, sufitu, ramy okna lub bezpośrednio na karniszu. Dają wspaniały efekt dekoracyjny, pełnią rolę nowoczesnej firany. Wykonane są z cienkich materiałów a tkanina rolety układa się w poziome, szerokie pasy. Roleta działa dzięki mechanizmowi sterowanemu łańcuszkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *