Koronawirus w Polsce

Chorych na tego wirusa ogłoszono już w prawie każdym kraju, który sąsiaduje z Polską. U nas na razie, ale też na szczęście, nie zdiagnozowano oficjalnie żadnego przypadku zachorowania na koronawirusa.

koronawirus

Objawy jakie powoduje

Koronawirus w Polsce na razie nie został potwierdzony, ale warto znać objawy jakie powoduje. Należą do nich większa temperatura, osłabienie odporności organizmu, problemy gastryczne z żołądkiem, duszność i kaszel.

Czym jest koronawirus? W Polsce mało się o nim edukuje

Koronawirus należy do grupy wirusów, które atakują układ oddechowy powodując jego infekcje, ale też trudności w oddychaniu. Dużo ludzi myli objawy zwykłego przeziębienia, grypy czy nawet zapalenie gardła z koronawirusem. W każdym przypadku, gdy z naszym organizmem dzieje się coś niecodziennego, należy zgłosić się do lekarza o poradę. Okres w jakim wylęga się wirus to dwa tygodnie, aby opanować w jakimś stopniu rozprzestrzenianie, niektóre osoby zostały właśnie na taki okres czasu w domach.

Nasze zwierzęta dotknie koronawirus? W Polsce nic się nie mówi na ten temat

Ludzie powinni zgłaszać się do lekarza pierwszego kontaktu, ale nasze zwierzaki nie muszą być zabierane z tego powodu do weterynarza. Oczywiście jeżeli mają jakieś niepokojące objawy to należy się nimi zainteresować. Okres wylęgania w ludziach to 2 tygodnie, ale na szczęście wirus nie rozwija się w naszych pupilach. Przynajmniej nie ma na to dowodów.

Zajrzyj na naszego Facebooka !

Chiny zostały epicentrum koronawirusa

WHO pozstanowiło skoncentrować uwagę na tym skąd się wziął wirus, aby zmniejszyć jego rozprzestrzenianie się, aby nie wydostawał się na zewnątrz. Większość przypadków zarażenia koronawirusem należało do tych, którzy podróżowali do Chin lub kontaktowali się z takimi osobami. Na szczęście chińskie władzę zapewniają że podchodzą do problemu wirusa poważnie i będą starać się robić co w ich mocy.

koronawirus w polsce

Wciąż groźny koronawirus. W Polsce na szczęście nie musimy się na razie martwić.

WHO podało, że koronawirus powoduje śmierć w tylko około 2% przypadków, ale aż 20% osób chorujących na niego, aktualnie jest w ciężkim stanie. Na szczęście koronawirus w Polsce nie atakuje jak na razie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *