Koronawirus w Polsce. Święta wielkanocne podczas kwarantanny i obostrzeń.

Święta Wielkanocne w roku 2020 to trudny czas dla wszystkich, ponieważ niektórzy przygotowywali się do obchodów. Normalnie w tym czasie robili byśmy wiosenne porządki, myli okna i przygotowywali się na święcenie palm i święconek.

koronawirus w polsce

W czym przeszkodzi nam koronawirus? W Polsce będą odbywać się obrzędy Wielkanocne.

Koronawirus w Polsce nie przeszkodzi całkowicie w obchodach świąt. Będą odbywać się msze święte ograniczone do 50 osób, aby zapewnić jakąkolwiek formę obrzędów. Będzie zwiększona ilość mszy, aby każdy miał szansę uczestniczyć w obrzędach. W niektórych parafiach księża wystawiają poświęcone palmy, abyście mogli otrzymać Wielkanocny symbol, bez ryzyka zarażenia. Co do święconki, aby się odbyła, księża będą z auta święcić koszyki wystawione przed domy.

Sprawdź co ciekawego powie Ci nasz Facebook !

Obowiązki w czasie koronawirusa. W Polsce domy będą przygotowane na Wielkanoc.

Dla wielu osób koronawirus w Polsce oznacza trudne czasy. Jednak Polska jako silny naród, pomimo trudności, przygotowuje swoje domy na ten wyjątkowy okres. Wiele osób niestety spędzi świąteczny czas z dala od swojej rodziny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować potrawy podtrzymujące tradycje u siebie w domu czy mieszkaniu. Tylko pamiętaj, aby wcześniej przygotować zakupy świąteczne, aby w święta nie zdziwić przed zamkniętym sklepem.

kwarantanna

Sklepy, a koronawirus. W Polsce, niektóre sklepy zmieniają się dla ludzi.

Sklepy zmieniają, niektóre procedury, aby ludzie mogli nadal bezpiecznie korzystać z ich usług. Prowadzona jest akcja zakupy 24, w ramach której sklepy pracują od 6 rano do 24, aby zachowywać limity maksymalnej liczby osób przebywających w sklepie na raz. Limity osób w sklepie, aby mógł zostać zachowany bezpieczny odstęp. Na każdą kasę w sklepie mogą wejść 3 osoby (kasa nie musi być otwarta). To znaczy, że jeżeli w sklepie jest 5 kas, ale otwarte tylko 2 to nadal może wejść 15 osób. Sklepy oferują również płyn do dezynfekcji oraz rękawiczki jednorazowe.

Kwarantanna podczas koronawirusa w Polsce.

Osoby, które mogły być narażone na kontakt z wirusem zostają podjęte kwarantannie, aby ograniczyć rozprzestrzenianie wirusa. Aktualnie wszystkie osoby, które wracają z zagranicy są poddawane takiej kwarantannie. Złamanie kwarantanny jest karane mandatem w wysokości od 5 tysięcy do 30 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *