Kamery domowe – funkcjonalne oko boga.

Kamera towarzyszy ludziom już od wielu lat. Jej funkcjonalność nagrywania różnych rzeczy stała się tak popularna, że nawet powstały specjalne kamery ochronne dla domów. Istnieje wiele rodzajów kamer domowych, choć jednym z najbardziej popularnych rozwiązań jest kamera działająca na Wi-Fi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, uzyskamy dostęp do kamery z każdego miejsca, jeżeli tylko będziemy mieli zasięg internetu.

Koszty kamer potrafią się wahać od 500zł do nawet 2500zł. Ale jakimi parametrami najlepiej się kierować przy wyborze odpowiedniej? Głównym z parametrów jest zasięg soczewki, im większa tym więcej przestrzeni może ona wyświetlić. Drugim jednym najważniejszych parametrów jest typ montażu. Dlaczego? Mamy kamery które są przystosowane na montaż tylko na sufit, ale są także kamery naścienne. Jest to jeden z podstawowych parametrów którymi powinniśmy się kierować przy wyborze.

Jak działa taka kamera? W bardzo prosty sposób. Łączymy ją z siecią Wi-Fi. Dzięki czemu będziemy mieli podgląd na to co się na niej dzieje i czy działa. Wiele producentów, dołącza także aplikacje na telefon, dzięki którym nie przegapisz praktycznie nic co się dzieje w twoim domu. Takie aplikacje są na tyle rozbudowane, że potrafią wysyłać powiadomienia PUSH, o wykryciu ruchu. Są również takie kamery które nagrywają tylko po pewnych wydarzeniach, dla przykładu: rozbita szyba w kuchni. Mając zamontowaną kamerę w domu, od razu zacznie ona nagrywać przez co, dobrze będziemy wiedzieć co się u nas wydarzyło.

Po mimo osądów, kamera domowa wcale nie jest zbędna dla posiadaczy domów. Potrafi ona pomóc nie tylko nam, ale również policji, która nie raz zatrzyma takie nagranie z kamery jako dowód w sprawie który będzie potrafić zmienić przebieg sprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *