Jak zwiększyć przestrzeń w małym wnętrzu

Jak optycznie zwiększyć przestrzeń w małym mieszkaniu? Starając się o więcej miejsca pamiętaj o uporządkowaniu swoich rzeczy oraz zaplanowaniu zmian, które trzeba będzie wprowadzić.

wnętrze

Światło jest ważne, jak? Zwiększyć przestrzeń możesz ustawiając je w odpowiedni sposób

Jak zwiększyć przestrzeń, gdy jest za ciemno, by coś dostrzec. Nikt chyba nie lubi ciemnych wnętrz, a z pewnością jest was mniejszość. Oświetl zaciemnione kąty, aby zyskać na optycznym metrażu. Będziecie zaskoczeni efektem, który uzyskacie. Przydatne w tym celu okażą się przestronne okna. Jeżeli masz tylko małe okienko rzucające światło, tym bardziej nie zasłaniaj go żadnymi zasłonami i firankami.

Jak lustra mogą zwiększyć przestrzeń

Lustra są używane do optycznego zwiększania metrażu od lat. Są tak efektywne, że mogą dawać złudzenie, aż podwójnego powiększenia! Działają tak, ponieważ elementy odbijające się w nich dają wrażenie ogromnych pomieszczeń. Zawieś lustra w pozycji poziomej, aby otrzymać efekt poszerzenia. Umieść je od razu na przeciw wejścia do pomieszczenia, albo ewentualnie w narożnikach. Jeżeli duże wydatki Ci nie straszne, zamontuj lustro na całej ścianie! Zastosuj delikatne i proste ramy, aby efekt był mocniej odczuwalny.

jak zwiększyć wnętrze 2

Wznieś swoje meble na wyżyny

Zastosowanie podwyższenia, którym są np. nóżki, pomoże zwiększyć przestrzeń. Światło, które dostanie się pod twoje meble, spowoduje efekt lekkiego powiększenia. Jeżeli czytasz to w momencie planowania nowych mebli, zastanów się! Wybierz takie, które mają chociaż niewielkie nóżki, a nie pożałujesz. Pomyśl o zakupie mebli na wymiar, aby zaoszczędzić nieco, wcześniej zajmowanego miejsca.

Zajrzyj na naszego Facebooka !

Jak zwiększyć przestrzeń, zmniejszając liczbę dekoracji

Znana jest Ci zapewne maksyma „Mniej znaczy wiecej”. Postaw na mniej ozdób i bibelotów, a zwróci Ci się to większą przestrzenią. Przemyśl np. zamianę wielu małych roślin, na kilka dużych i smukłych. Zwolni Ci to przestrzeń an parapetach i narożnikach. Rośliny zabierają przestrzeń, ale trzeba przyznać że dodają aparycji wnętrzom. Niech nasz pokój nie zamienia się w ogród.

rośliny

Po więcej świetnych porad i pomysłów zajrzyj na naszą grupę na Facebooku !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *