Jak wymienić okna

Okna drewniane już dawno odeszły do lamusa. Niestety, gdy chcesz wymienić swoje okna na świat, okazuje się, że wiąże się to z dużymi kosztami. Warto poznać kilka przydatnych informacji w tym temacie przed kupnem.

jak wymienić okna stare

Jak wybrać idealny moment, aby wymienić okna?

Jak wymienić okna, aby nie narobić sobie tym więcej kłopotów? Funkcjami okien jest przede wszystkim wpuszczanie do pomieszczeń światła oraz możliwość ich wywietrzenia. Jednocześnie muszą dbać o bezpieczeństwo wnętrza przez niechcianymi gośćmi, ale też czynnikami przyrody. Stare lub zużyte okna powodują wzrostu rachunków za ogrzewanie, ponieważ powodują nieszczelność pomieszczeń oraz ich wyziębianie.

Zajrzyj na naszego Facebooka!

Powody, aby zdecydować się na remont

  • Głośny hałas, którego przyczyną może być fakt, lokalizacji przy często uczęszczanej ulicy. Trzeba w takim wypadku pomyśleć o oknach dźwiękoszczelnych
  • Wypaczone ramy okien, które powodują utratę ciepła przez nieszczelność pomieszczeń
  • Uszkodzenie zwykłe, tzn. mechaniczne, albo nawet pęknięta szyba
  • Zbyt duża ilość światła, aby jej zapobiec montuje się szyby absorpcyjne
  • Niebezpieczna okolica, która może powodować ryzyko włamania lub uszkodzenia. W takim wypadku zamontuj okna, które mają wzmocnione profile i okucia, ale również bardziej wytrzymałą szybę
białe okna

Jak dobrać materiał, aby wymienić dobrze okna

Spotykane są najczęściej okna drewniane i wykonane z plastiku, ale spotyka się też z włókna szklanego lub aluminiowe. Problem z oknami drewnianymi jest taki, że trzeba je co jakiś czas konserwować, a do tego cena jest wyższa od plastikowych. Kosztem tego zyskasz lepsze utrzymanie ciepła w mieszkaniu. Z kolei te wykonane z plastiku są o wiele tańsze, ale również mniej oddziałują na nie warunki zewnętrzne jak grzyby czy wilgoć.

Szczegółowy plan, jak dobrze wymienić okna

  • Wybierz interesujące Cię egzemplarze
  • Zleć montaż lub jeżeli się na tym znasz zamontuj okna własnoręcznie
  • Wykonaj lub zleć zamontowanie parapetu wewnątrz i na zewnątrz, oraz dokończenie ościeży
  • Trzeba pamiętać o wyregulowaniu okuć w oknach

Biurokracja?

Jeżeli planujesz jedynie wymienić okna na nowe, ale nie zmieniasz rozmiaru otworu to nie potrzebujesz żadnych pozwoleń ani nigdzie nie musisz tego zgłaszać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *