Czy Toster czy opiekacz? Co lepsze w kuchni?

Na początku warto zaznaczyć, że podane przykłady, są tylko roztrwonieniem wątku ogólnego. Ale zaczynając od początku. Czy potrzebuje w ogóle takie urządzenie do mojej kuchni? Toster czy opiekacz, są dodatkami do twojej kuchni, sprawią one nie raz, że przygotowywanie ciepłego posiłku będzie o wiele łatwiejsze. A co za tym idzie, oszczędzimy czas.

Ale tak właściwie co będzie dla nas lepsze? Wbrew pozorom opiekacz nie służy tylko do opiekania. Dzięki niemu możemy przygotować kanapkę, która jednocześnie będzie ciepła. Na kanapkę będziemy mogli dodać jakiekolwiek składniki wolimy, oczywiście z umiarem. Czyszczenie owego urządzenia, również będzie o wiele łatwiejsze. Dodatkowo do opiekacza, dołączane bardzo często są inne „wkładki”, dzięki którym możemy w nim zrobić nie tylko grzanki. Producenci dołączają prawie zawsze wkładki do gofrów, czy nawet do „grilowania”. Jest to tak właściwie urządzenie wielofunkcyjne.

Ale tak właściwie czym się to różni od tostera? Toster jest mniejszym urządzeniem. Dzięki niemu będziemy mieli chrupiący chleb, a raczej grzanki. I to właściwie tyle, nie dodamy tam żadnych składników, gdyż ryzykujemy wtedy usterką urządzenia.

Reasumując, toster jest urządzeniem które wydaje się gorsze, ale wcale takie nie jest. Bardzo często możemy go zobaczyć w amerykańskich filmach, gdzie popularne grzanki z niego wyskakują. Opiekacz, jest natomiast o wiele łatwiejszy w czyszczeniu, dzięki czemu możemy go utrzymać w dość dużej czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *