Czujnik zbicia okna – Czy na pewno go potrzebujesz?

Czujniki okien nie są zbyt pospolitym urządzeniem które możemy znaleźć w każdym domu, ale czy sprawia to, że są bezużyteczne? Wbrew pozorom jest to urządzenie które potrafi sprawić, że będąc poza domem, otrzymamy informacje o potencjalnym wydarzeniu, w którym ucierpiało nasze okno. Takie czujniki możemy znaleźć już w cenach ok. 50 zł, ale czy tani czujnik oznacza mniejszą użyteczność?

Ceny czujników wahają się w różnych kwotach, od 30zł do nawet 500zł za profesjonalny czujnik. Można stwierdzić, że rozbieżność takich cen jest spora, ale czy faktycznie jest różnica w nich? Kierując się wyborem czujników, musimy wpierw stwierdzić, czy wolimy czujniki wibracyjne czy czujniki mikrofonowe. Czujniki wibracyjne co prawda są tańszę, ale w miarę ceny rośnie ryzyko fałszywej informacji. Dlaczego? Czujnik taki działa na podstawie wibracji. Wibracje w szybie wywołują nawet krople deszczu, także takie rozwiązanie po mimo taniej ceny, nie zawsze jest dobre.

Natomiast jak działają czujniki mikrofonowe? W bardzo prostu sposób. Montując taki czujnik na ścianie albo na suficie, mikrofon w który jest wyposażony czujnik, zbiera informacje o otoczeniu na podstawie dźwięku. Dzięki takiemu rozwiązaniu po mimo większej ceny, uzyskujemy o wiele lepsze rozwiązanie, oraz mniej awaryjne.

Reasumując, możemy postawić na czujniki wibracyjne montowane na szybie, ale awaryjność ich nie jest zbytnio zadowalająca. Choć właściwie dzięki nim oszczędzimy sporą ilość pieniędzy.

Droższym ale lepszym rozwiązaniem wydają się czujniki mikrofonowe. Po mimo swojej ceny zapewniają one pewność sytuacji zachodzącej u nas w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *