Czego nie przechowywać w łazience?

Warunki panujące w naszych łazienkach, czyli duża temperatura i wiele wilgoci, to świetne środowisko do rozwoju pleśni i różnych bakterii. Dlatego musisz mieć pewność co trzymasz, a czego nie przechowywać w łazience. Organizacja i porządek pomogą Ci zapobiec niepotrzebnym zakażeniom.

lusterka

Pędzle i czego jeszcze do makijażu nie przechowywać w łazience

Czego nie przechowywać w łazience z naszej kosmetyczki czy kuferka? Pędzle odpadają kategorycznie, ponieważ mocno pochłaniają z otoczenia wilgoć. Może to skutkować rozwojem bakterii, które potem nałożymy na nasze twarze. Do takich wilgotnych pędzli łatwo lepi się wszelaki brud i kurz. Zagrożone atakiem wilgoci są również podkłady, cienie do powiek, ale nawet szminki. Przez nawilżenie i wpływ temperatury, ulegnie zmianie ich konsystencja i nie będą się nadawać do użytku.

Sprawdź naszego Facebooka, aby dowiedzieć się więcej!

Zapaszki, dezodoranty i perfumy

Kosmetyki nadające nam zapach lepiej trzymać w sypialni lub w lepszych warunkach np. na półce. Zbyt duża temperatura i wilgoć mogą zniszczyć zapach naszych pięknych perfum

czego nie przechowywać w łazience perfumy

Ozdoby, dekoracje, biżuteria

Pod żadnym pozorem nie trzymaj biżuterii i ozdób w swojej łazience. Jest to jeden z gorszych scenariuszy, które możesz im zgotować. Temperatura i wilgoć potrafią zmienić kolor, niektórych elementów metalowych, ale nawet spowodować korozję. Przemyśl przeniesienie swoich dóbr do szafki, pudełka lub toaletki. Na pewno będą Ci dłużej służyć, jeżeli zabierz je z zabójczego dla nich środowiska

Czego do stylizacji włosów nie przechowywać w łazience

Szczotka do włosów to przedmiot, który trzeba trzymać w koszyku na jakiejś szafce lub szufladzie, aby był w suchym miejscu. Jest możliwość rozwinięcia się okropnych mikroorganizmów i wszelakich bakterii na twojej szczotce, gdy dostanie się do niej wilgoć.

Suplementy diety, lekarstwa, tabletki

Także tutaj najgorzej wpływać będzie wilgoć, ponieważ nie wpłynie pozytywnie na wasze lekarstwa. Kategorycznie odpadają odkryte miejsca jak półki, ponieważ na nie najszybciej opada wilgoć. Bardziej przemyślanym pomysłem, aby schować leki, jest wygospodarowanie półki w suchym miejscu np. w przedpokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *